Gizlilik Politikası

LÜTFEN EVLENMEKİSTEYENBAYANLAR.NET, İNTERNET SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN. YUKARIDA YAZILI İNTERNET SİTESİNE EVLİLİK İLANI VERMEKLE, BU ANLAŞMANIN BÜTÜN MADDE VE ŞARTLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. YENİ İLAN VERME ESNASINDA BU METNİ OKUDUĞUNUZU VE KABUL ETTİĞİNİZİ SÖYLEYEN BİR KUTUCUKLA KARŞILAŞACAKSINIZ.BU KUTUCUĞU İŞARETLEMENİZ AŞAĞIDAKİ MADDELERİN TAMAMINI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELECEKTİR. AŞAĞIDAKİ YAZILI METİNLER, YUKARDA YAZILI İNTERNET SİTELERİ İLE ONUN ÜYELERİ ARASINDAKİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN METNİDİR. BUNDAN SONRA SÖZLEŞMEDE “SİTELERİMİZ” OLARAK ANILACAKTIR.

TANIMLAR

SİTELERİMİZ : T.C yasalarına uygun olarak üyelerine internet üzerinden tanışmaları ve birlikte aktiviteler düzenlemeleri için gerekli veritabanını ve araçları sağlayan İnternet siteleri ve onun yasal temsilcileri.
SİTELERİMİZİN ÜYESİ : İnternet aracılığıyla gerekli bilgileri vererek SİTELERİMİZ’e kaydolan ve üyelik sözleşmesini okuyup kabul eden internet kullanıcısı. Bundan sonra sözleşmede “üye” olarak da anılacaktır.

GENEL KURALLAR

 1. Sitelerimiz ve servisi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. Sitelerimiz’deki üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. Bu koşula uygun olmadığı fark edilen üyelikler; geçersiz kılınır ve evlilik ilanı kaldırılır.
 2. Sitelerimiz üyeliği kişiseldir. Asla bir başkasına ödünç verilemez, devredilemez, ücret karşılığı satılamaz. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Sitelerimiz sorumlu değildir.

3.Sitelerimiz üyeleri siteyle ve birbirleriyle olan ilişkilerinde Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. Sitelerimiz üyeleri ve kullanıcılar Sitelerimiz’i kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Sitelerimiz de suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda hukuki sorumluluk şahsidir. Kişilerin hareketlerinden doğan hukuki sorunlardan Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

 1. Sitelerimiz de her kullanıcı adı ve mail adresi adresi bir kez kullanılır. Üye, üyelik bilgilerini ve şifresini muhafaza etmek zorundadır. Üyenin başkalarına verdiği bilgiler sebebiyle doğacak zararlardan ve oluşabilecek kusurlu davranışlardan Sitelerimiz sorumlu değildir.
 2. Sitelerimiz de üyeler tarafından oluşturulan profiller, üyelerin kendilerini tanıtmaları için kullanılan tüm kullanıcılara açık internet sayfalarıdır. Bu profillerde üyelerin açıklayacağı adres, kimlik, iletişim bilgilerinin yanı sıra Sitelerimiz servisi uyarınca telefon numaraları veya mail adreslerine dair bilgilerin açıklanmasından ötürü doğacak zararlardan ve oluşabilecek kusurlu davranışlardan ötürü Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.
 3. Sitelerimiz’e fotoğraflarını bırakan üyeler ancak Sitelerimiz editörleri tarafından onaylandıktan sonra sitede sergilenir. Sitelerimiz sayfaları içinde üyelerin popüler olma dereceleri Sitelerimiz’in ana sayfasında yayınlanabilir. Bu durumdan ötürü doğacak hiçbir kusurlu durumdan ötürü Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.
 4. Sitelerimiz de oluşturulan profillerin tüm Sitelerimiz üyelerine açıktır (zamanla ziyaretçilere de açılabilir). Bu alanlarda çok özel bilgi vermemek, profiller 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.
 5. Sitelerimiz üyeleri profillerinde herkesin görmesini istemedikleri kısımları üst menüde yer alan “Ana Panelim” bölümünden düzenleyebilirler.
 6. Sitelerimiz de mesajlar, sağ menüsünde yer alan mesaj sayısı veya zaman belirtilen limitleri aştığı takdirde üye ayrıca uyarılmazksızın silinir.
 7. Eğer üye fotoğraf sayısı, ilgilenme kayıt sayısı, sms sayısı, profil ziyareti sayısı ile ilgili sayfalarda beyan edilen limitleri aştığında sistem tarafından en eski tarihli kayıtlardan başlayarak silinebilir.
 8. Sitelerimiz üyeleri, Sitelerimiz’in tüm alanlarında, başkalarına ait telif haklarına,ticari haklara ve diğer mülkiyet haklarına aykırı hareketlerinden doğrudan sorumludur.
 9. Sitelerimiz üyeleri, suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek,yerel ve ulusal yasalara ya da uluslar arası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, cinsel içerikli mesaj, kaba, pornografik, rahatsız edici veya genel ahlak unsurlarına aykırı bilgi, dosya, resim vb postalayamaz ya da iletemez.
 10. Sitelerimiz, site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir.; bu alanlarda ifade edilen görüşleri, fikirleri paylaşmak durumunda değildir.
 11. Üyelere göndereceğiniz mesajlarda ve smslerde kesinlikle hakaret etmeyecek, karşı tarafı kışkırtmayacak, karşı tarafı olmadığı bir durumla suçlamayacak ve tehdit etmeyeceğinizi, aksi halde Sitelerimiz yönetimi hiçkimseye haber vermeden bağımsız şekilde ilgili üyenin bilgilerini silme ve bir daha ulaşılamayacak şekilde iptal etme hakkını ve varsa ücret ödediği servisleri de iptal edip ücret iadesi yapmayacağını gizli tutar.
 12. Üyeler, kişisel bilgiler dışında, siteye gönderdikleri her türlü verinin kullanım hakkını Sitelerimiz’e sınırsız ve süresiz olarak vermiş kabul edilir. Sitelerimiz, üyelerinin gönderdiği bu bilgileri üyelerinin kişilik haklarına zarar vermemek koşuluyla kullanabilir. Sitelerimiz; kişiye özel bilgileri, üyeler aksi yönde özel izin vermedikçe sadece istatistikî veri olarak kullanacağını taahhüt eder.
 13. Sitelerimiz de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda, Sitelerimiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 14. Teknik zorunluluklardan, bakım yahut yenileme işlemlerinden, telefon şebekesinden, servis sağlayıcıdan ve elektrik kesintilerinden dolayı hizmetin verilmesinde yaşanacak aksaklıklardan Sitelerimiz sorumlu değildir.
 15. Olası kesintiler veya başka bir sebeple üyelerin iletişiminde oluşabilecek hata, aksama, kopukluk, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.
 16. Sitelerimiz ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir ya da tamamen kaldırabilir.
 17. Sitelerimiz mazaret göstermeksizin “ücretsiz üyelik”ten faydalanan üyenin ya da üyelerin üyeliklerini geçici ya da kalıcı olarak iptal edebilir.
 18. Sitelerimiz herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.
 19. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Sitelerimiz’in üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.
 20. Sitelerimiz kendi siteleri üstünden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye mesajlarını silme, üyeyi servislerden menetme ve üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.
 21. Sitelerimiz, servislerinin her zaman ve her şart altında zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentilerine cevap vereceğini taahhüt etmez.

İLAN VERME

 1. İlan Kabul Şartları: Evlilik ilanı vermek isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır.

a) Üyelik başvurusu yapan kullanıcı eb fazla 2 adet evlilik ilanı verebilir. (Tanıtım yazısının farklı olması şartı ile)
b) Profiller; ev adresi, iş adresi, web adresi, telefon numarası gibi doğrudan ya da dolaylı olarak kişisel bilgi içeremez.
c) Profillerde kullanıcı; hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanamaz. Bunun yanı sıra profillerde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz.
d) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılamaz.
e) Bir üyenin, her ne amaçla olursa olsun, birden fazla hesap açtığı tespit edildiğinde her iki hesabıda iptal edil(ebil)ir. Böyle bir durumda üyenin hukuki ve ticari hakkı yoktur.
f) Bu sözleşmeyi onaylayıp üyeliğinizi başlattıktan en az 180 gün sonra kendi isteğiniz ile üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. 180 günü dolmayan üyelikler kendi isteğiniz ile iptal edilemez.
g) Üyelik bilgilerinize kaydettiğiniz GSM numaraları ve diğer tüm görsel veya yazılı bilgier tarafımızdan ömür boyu kayıt altına alınmaktadır. Sitelerimiz Üyesi, Bu bilgilerin tamamen silinmesini talep edemeyeceğini kabul ve tahhüt eder, dilerse kendi isteği ile üyeliğinin iptalini sağlayabilir.
h) Üyeliğinizi kendi rızanız ile iptal etmek için GSM numaranızın sisteme kayıtlı olması gerekir. GSM Numarası kayıtlı olmayan üyelikler kendi isteğiniz ile iptal edilemez.

ÜCRETSİZ SERVİSLER HAKKINDA

 1. Sitelerimiz üzerinden gönderilen bütün Mesaj ve SMSler, gönderen kişilerin kendi sorumluluğundadır.

a) Teknik sorunlardan ve/veya Telekominikasyon firmasının sorunlarından dolayı iletilemeyen SMS’ler hakkında Sitelerimiz’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
b) Sitelerimiz’in teknik sorunlardan dolayı iletilemeyen SMS’ler hakkında Sitelerimiz’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
c) SMSlerinizin ortalama teslim süresi 1 saniye ile 24 saat arasındadır. Teknik sebeplerden iletilmeyen smsler Sitelerimiz sorumluluğunda değildir.

GÜVENLİK

 1. Sitelerimiz güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır. Sitelerimiz 24 saat denetlenmektedir.
 2. Sitelerimiz üyesi, site ile iletişiminde kullandığı tüm metinlerde (e_posta, fax, mektup,telefon,web,iş ve ev adresi) kredi kartı bilgilerini asla yazmamalıdır. Sitelerimiz bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
 3. Üye, siteye giriş yaparken kullandığı şifrenin güvenliğini sağlamakla ve siteden ayrılırken “Güvenli Çıkış” yapmakla yükümlüdür. Üyenin bu konudaki ihmalinden veya şifresini başkalarıyla paylaşmasından doğabilecek zararlardan Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.
 4. Sitelerimiz online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiç bir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm vb durumlardan sorumlu değildir.
 5. Sitelerimiz gerekli gördüğü durumlarda verilen hizmetin sağlıklı ve güvenli olarak yürütülebilmesi için veya hukuki sebeplerle üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip edebilir. Ancak üyeler arasındaki iletişimi yönlendirmekle veya müdahale etmekle yükümlü değildir. Sitelerimiz, üyelerine istemedikleri kişilerle iletişime ve onları engellemek konusunda azami teknik, teknolojik imkân ve aracı sunmuştur. Üye, bu konuda istediği sınırlamayı kendisi yapabilir. Hukuken ve bu sözleşmenin ilgi alanına girmeyen konularda Sitelerimiz internet sitesinin sınır koyma yükümlülüğü ve sorumluluğu yoktur.
 6. Sitelerimiz’in üyeleri tarafından sitenin herhangi bir bölümüne gönderilen herhangi bir veriyi sitenin huzuru, üyelerin güvenliği, hizmetin devamlılığı, teknik zorunluluklar, yasalara, genel ahlaka veya bu sözleşme hükümlerine aykırılık gibi gerekçelerle kısmen veya tamamen silebilir. Bundan dolayı Sitelerimiz den şikâyetçi olunamaz.
 7. Sitelerimiz de üyeler tarafından açılan ve kaydedilen profil, profil resimleri ve hesaplarının içeriğinden Sitelerimiz sorumlu tutulamaz. Bu profillerin kaydedilmesi ve bu kayıt sayfalarında üyeler tarafından kullanılan hiçbir verinin(resim,yorum,metin) içeriğinden Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

YAPTIRIM VE YETKİ

 1. Bu sözleşme hükümlerini ihlal ederek; Sitelerimiz’in donanımına, yazılımına ve içeriğine verilecek zararı tazmin yükümlülüğü zararı veren üyeye aittir.
 2. Bu sözleşme hükümlerine aykırı hareket edenlerin üyeliklerine son verilir. Sözleşmeyi ihlal sebebiyle üyeliği iptal edilenler hak iddia edemez.
 3. İleride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla üyelere e-posta yolu ile haber vermek koşulu ile işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir, iptal edebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.
 4. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek itilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK ve sair) uygulanacaktır.
 5. Uyuşmazlık halinde yetki, Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Mahkemelerinindir.

En Fazla Yorum Alan İlanlar